Odkazy

Fotografie z akcí LK Ledeč na lyzarskyklubledec.rajce.idnes.cz

 

Závody
www.noctulenichpasu.cz logo_ntp.gif, 8,5kB Oficiální stránky skialpinistického závodu Noc tuleních pásů. Jezdí se v Krkonoších a, jak je z názvu patrné, v noci. Skialpinistická sekce LK Ledeč se tohoto závodu pravidelně účastní a může se pyšnit nejedním šrámem z této akce. Zejména cílová rovika v přaskáčích, po asfaltu a s lyžema v rukách je příjemným zpestřením pro vděčné publikum.
www.skimaraton.cz Šumavský skimaraton je tradiční závod v běhu na lyžích. Jezdí se v oblasti Kvildy.
pdrson.sweb.cz logo_pdrson2011.gif, 3,4kB logo_pdrson1.gif, 3,7kB Posázavský Drsoň je zajímavý triatlonový závod, jehož se členové LK Ledeč pravidelně zúčastňují, ať už jako pořadatelé, nebo závodníci. Závod startuje v Ledči nad Sázavou a hned na začátku závodníci absolvují jedenadvacetikilometrový běh do Zruče n. S., od tud pak pokračují na kole po silnici (52 km), nebo terénem (74 km) Do Týnce n. S. Závod uzavírá patnáctikilometrový sjezd na kánoji nebo kajaku do Pikovic. Jezdí se ve dvojicích, nebo sólo. Průměrný čas dojezdu závodníků přibližně odpovídá běžné pracovní době a na osm a více hodin dřiny denně jsme všichni zvyklí, tak že nic, co by člověk běžně nezvládl.

Organizace
www.melechov.czlogo_melechov.gif, 6,6kB o. s. Melechov se zabývá pořádáním závodů v okolí Ledče nad Sázavou. Nejdůležitějším závodem bývá Xterra Melechov - terénní triatlon. Dále pak Vilémovická MTB 120ka - stodvacetiminutovka na horském kole, která se jede ve dvoljici a závodníci se po kole střídají. V neposlední řadě pak Běh Stvořidly příjemný a svižný závod, jehož krátká, ale výživná trať se klikatí krpály skalami divokým lesním terénem. Tyto a některé další závody, včetně Běhu Šeptouchovem jsou pak sdruženy do Poháru Melechova, který hraje na ruku místním závodníkům a motivuje je tak k opětovnému setkávání. LK Ledeč spolupracuje při organizaci těchto závodů.
www.svcledec.cz logo_svc.gif, 3,8kB Středisko vlolného času Ledeč nad Sázavou. Původně DDM. Organizace se zabývá pořádáním nejrůznějších volnočasových aktivit, převážně pro děti. S LK Ledeč spolupracují hlavně při organizaci Běhu šeptouchovem a lyžařských závodů pro děti.

Ledeč
www.melechov.cz logo_melechov.gif, 6,6kB o. s. Melechov je sdružení, které kromě sportovních aktivit v oblasti Ledečska, které jsou jeho hlavním programem, propaguje region Ledče a zejména Melechova.
www.kolemledce.7x.cz Stránky Na kole kolem Ledče nad Sázavou skýtají především spoustu tipů na cyklovýlety. Najdete tu cylistické okruhy kolem Ledče včetně popisu a pamek. Dále vás stránky upozorní na zajímavá místa (studánky, smírčí kameny, rozhledny, židovské hřbitovy apod.), kam můžete naplánovat výlet. Nejedná se o žádné turistické atrakce, ale o hezká místa, o nihž mnozí místní nemají ponětí...
ledecsko.cz LEDECSKO.CZ - oficiální turistický portál regionu Ledečsko.
www.ledecns.cz logo_ledecns.gif, 3,2kB Oficiální stránky města Ledče nad Sázavou.
www.lode-ledec.cz Lodě Ledeč - půjčovna kánojí, kajaků a raftů.
www.svcledec.cz logo_svc.gif, 3,8kB Středisko vlolného času Ledeč nad Sázavou. Původně DDM. Organizace se zabývá pořádáním nejrůznějších volnočasových aktivit, převážně pro děti. S LK Ledeč spolupracují hlavně při organizaci Běhu šeptouchovem a lyžařských závodů pro děti.

Ostatní
www.lode-ledec.cz Lodě Ledeč - půjčovna kánojí, kajaků a raftů.
www.medard-online.cz logo_medard.gif, 1,9kB Stránky projektu Medard se zabývají především předpovědí počasí. Jejich dvakrát denně aktualizované prognózy se obvykle vyplní. Mapa vykresluje pohyb mraků, teplotu, srážky a sílu a směr větru v hodinových intervalech. Člověk si tak, narozdíl od zpráv v televizi, může sám udělat představu o tom, jak se bude počasí pravděpodobně vyvíjet.